برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس

آدیوس Adios ، یک قرص لاغری گیاهی است که توسط شرکت انگلیسی دیومد هربال ساخته می شود. هدف از تولید این دارو، کمک به کاهش وزن از طریق افزایش سوخت و ساز بدن است

نام داروکرم تاخیری گلدن نایت
شرکت سازندهکمپانی Golden Night
جنسیت مصرفمردان
نوع محصولکرم موضعی
سن مصرفبالای 18 سال
کاربرد داروایجاد تاخیر در انزال ، افزایش نعوظ و سفتی آلت
دوز دارومشخص نیست
حجم60 میلی لیتر
قیمت محصول اورجینال120000

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس

معرفی قرص آدیوس

قرص لاغری آدیوس (Adios) توسط شرکت دیومد هربال (Diomed Herbals) و به منظور کمک به کاهش وزن تولید شده است. البته, این سازنده محصولات لاغری دیگری را نیز، به فرم های مختلف و تحت عنوان آدیوس تولید می کند. مثلا محصولات لاغری Adios Quick Slim به فرم نوشیدنی و Adios Max به فرم قرص عرضه می شوند. ترکیبات اصلی سازنده همه این محصولات مشابه، و متشکل از عناصر زیر هستند:

 1. فوکوس (Fucus)
 2. پوست درخت باترنات (Butternut Bark)
 3. ریشه گیاه قاصدک (Dandelion Root)
 4. گیاه بولدو (Boldo)

بر اساس مقاله ای که در ژورنال Journal of Nurse Practitioners به چاپ رسیده، همه اشکال آدیوس با هدف تقویت متابولیسم (سوخت و ساز) بدن و کمک به مصرف کننده در کاهش وزن تولید شده اند.

تاریخچه مختصر سازنده قرص لاغری آدیوس

سازنده محصولات لاغری آدیوس یعنی شرکت دیومد هربال (Diomed Herbals Ltd) یک شرکت تابعه از Diomed Developments است. شرکت انگلیسی Diomed Developments، در سال 1963 توسط یک پزشک عمومی در لندن تاسیس شد. این شرکت کار خود را فقط با محصولات مورد نیاز متخصصین پوست شروع کرد. ولی، به مرور زمان گسترش یافت و هم اکنون تولید کننده داروهای تجویزی، مکمل های گیاهی، و بسیاری فراورده های دیگر است.

قرص لاغری آدیوس چه ادعایی دارد؟

سازنده این قرص ادعا می کند که همه محصولات آدیوس، با تقویت متابولیسم بدن، به کاهش وزن کمک می کنند. البته, روشن است که محصولات لاغری معجزه نمی کنند و باید همراه با ورزش منظم  و یک رژیم غذایی کنترل شده از نظر کالری، مصرف شوند تا بتوانند فرد را به وزن سالم برسانند. یعنی هیچ کس نمی تواند انتظار داشته باشد که فقط با مصرف قرص آدیوس، از کاهش وزن سریع و پایدار بهره مند شود.

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس

ترکیبات قرص لاغری آدیوس

همانطور که قبلا گفته شد، همه محصولات آدیوس و از جمله, قرص لاغری آدیوس, دارای چهار ترکیب اساسی هستند. بیایید به هرکدام نظری بیندازیم:

1. عصاره خشک فوکوس (Fucus Dry Extract)

فوکوس یک جلبک دریایی است که بیشتر در نیمکره شمالی یافت می شود و آن را به نام Bladderwrack هم می شناسند. فوکوس به عنوان یک عامل درمان کننده برای بیماریهایی  مثل روماتیسم  و گواتر معروف شده و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. جلبک فوکوس از ید غنی است. ید ترکیبی است که در ساختار هورمون تیروکسین (Thyroxine) به کار رفته است که نقش مهمی در تنظیم متابولیسم بدن به عهده دارد.

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس
جلبک دریایی فوکوس منبع غنی ید است و از اجزاء اصلی سازنده قرص لاغری آدیوس است

در بدن افرادی که دچار کمبود ید هستند، هورمون تیروکسین کافی ساخته نمی شود، و افزودن ید به رژیم غذایی آنها، باعث جبران این کمبود شده، سرعت متابولیسم و سوزاندن کالری را افزایش می دهد. برعکس، افزودن ید به رژیم غذایی افرادی که به کمبود آن مبتلا نیستند، نمی تواند مفید باشد و حتی گاهی می تواند خطرناک باشد.

2. پوست گیاه باترنات (Butternut Bark)

گیاه باترنات به شکل درخت رشد می کند و نام های دیگری از جمله، گردوی سفید نیز دارد. پوست این درخت، دارای خواص درمانی است و معمولا از آن به عنوان ملین استفاده می شود. دلیل استفاده از پوست این درخت در قرص لاغری آدیوس، بهره مند شدن از خاصیت آن در تنظیم حرکات روده و عمل کردن به عنوان ملین است. گفته می شود که این اثرات، هم به عملیات هضم کمک می کنند و هم در تقویت متابولیسم موثرند. البته، تاکنون شواهد علمی بر این ادعا پیدا نشده است.

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس
پوست درخت باترنات یا گردوی سفید، خاصیت ملین دارد و در قرص لاغری آدیوس به کار رفته است

3. ریشه گیاه قاصدک (Dandelion Root)

گیاه قاصدک در سراسر آسیا،  اروپا، و آمریکای شمالی، رویش می کند. ادعا شده است که ریشه این گیاه اثرات ملین و مدر (ادرار آور) دارد. داروهای مدر مایعات اضافی را از بدن خارج می کنند و به این وسیله، اضافه وزن ناشی از تجمع آب و تورم را کاهش می دهند.

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس
ریشه گیاه قاصدک به دلیل داشتن خواص مدر و ملین به عنوان ترکیب اصلی در قرص لاغری آدیوس به کار رفته است

4. عصاره خشک بولدو (Boldo Dry Extract)

گیاه بولدو، بومی کشور پرو و شیلی مرکزی است. این گیاه، یک درختچه همیشه سبز غنی از آنتی اکسیدان است و علت به کار بردن آن در قرص لاغری آدیوس این است که، تصور می شود به درمان مشکلات گوارشی کمک کرده، متابولیسم را تقویت و به عنوان ملین عمل می کند.

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس
گیاه بولدو بومی پرو و غنی از آنتی اکسیدان است و در قرص لاغری آدیوس به کار رفته است

آیا قرص لاغری آدیوس تاثیر دارد ؟

هنوز هیچ مطالعه علمی روی قرص لاغری آدیوس صورت نگرفته است تا بتواند ادعاهای شرکت سازنده را تایید کند. بنابراین، برای این که از کارآمدی این مکمل چربی سوز اطمینان حاصل کنیم، ناچاریم به یافته های علمی یا مطالعاتی که روی ترکیبات سازنده آن انجام شده است، اکتفا کنیم. پس، بیایید یک بار دیگر نگاه دقیق تری به این ترکیبات بیندازیم و بر فواید آنها در کاهش وزن (که توسط سازنده تبلیغ می شود) متمرکز شویم.

1. فوکوس (Fucus)

کتابخانه ملی پزشکی آمریکا (U.S. National Library of Medicine) بیماری های زیادی را فهرست کرده است که برای درمان آنها از فوکوس (Bladderwrack) استفاده می شود. البته به این نکته نیز اشاره شده که مصرف خوراکی فوکوس خالی از خطر نیست. با این حال، این جلبک دریایی دارای ماده آلجین (algin) است که به عنوان یک ملین، به دفع مدفوع کمک می کند.

همه می دانند که افزایش متابولیسم بدن به کاهش وزن کمک می کند. افزایش متابولیسم بدن توسط هورمون تیروکسین تنطیم می شود که برای ساخته شدن به ید نیاز دارد. فوکوس دارای مقدار زیاد ید است و بطور تئوری می توان تصور کرد که با افزایش دریافت ید از طریق مصرف فوکوس، هورمون تیروکسین بیشتری تولید می شود و متعاقبا متابولیسم بدن افزایش پیدا می کند.

این تئوری می تواند فقط برای افرادی که کمبود ید دارند درست باشد، ولی، متابولیسم را بعد از رسیدن به یک نقطه خاص متوقف می کند. برای فرد میانگین جامعه، که به کمبود ید مبتلا نیست، و آن را به مقدار کافی از طریق غذا دریافت می کند، ید اضافی تفاوتی در متابولیسم ایجاد نخواهد نمود. بنابراین، اگر از این منظر به نقش فوکوس در کاهش وزن نگاه کنیم، آن را چندان کمک کننده نخواهیم دید.

2. پوست درخت باترنات (Butternut Bark)

از پوست درخت باترنات به عنوان داروی ملین استفاده می شود. دلیل کاربرد این ترکیب در قرص لاغری آدیوس، استفاده از نقش آن به عنوان ملین، پشتیبان حرکات روده، و تقویت کننده متابولیسم است. اگرچه هیچ  گواه علمی برای حمایت از این گفته ها موجود نیست.

3. ریشه گیاه قاصدک (Dandelion Root)

گیاه قاصدک در طول تاریخ برای درمان بیماری هایی مانند اگزما، درد عضلانی، درد مفاصل، سنگ کیسه صفرا، گاز روده، ناراحتی معده، و بی اشتهایی به کار می رفته است. همچنین، بر اساس گزارشی از مجله علمی  Toxicology and Applied Pharmacology، به عنوان تونیک گوارشی و تونر پوست نیز، کاربرد دارد. به علاوه، گفته می شود که گیاه قاصدک دارای مواد شیمیایی کاهش دهنده التهاب و افزاینده ادرار است و بنا به بعضی اظهارات، اثرات ملین و مدر نیز دارد.

بخشی ادعاهای مربوط به کاهش وزن این گیاه می تواند حقیقت داشته باشد. چون دیورتیک ها، با کمک به خروج مایعات اضافی از بدن، به کاهش  تورم و در نتیجه، کاهش وزن کمک می کنند. ولی، شما نمی توانید از این مواد انتظار یک کاهش وزن پایدار داشته باشید. چون وزن از دست رفته پس از مصرف ملین ها و دیورتیک ها (داروهای مدر)، فقط مربوط به وزن آب از دست رفته است و ناشی از چربی سوزی نیست. پس به لحاظ تکنیکی، مصرف کننده فقط چند فنجان آب تا به دست آوردن دوباره وزن از دست رفته فاصله دارد.

4. بولدو (Boldo)

گیاه بولدو سابقه حضور طولانی در رژیم های غذایی و داروهای درمانی ندارد. افرادی که ادعا دارند بولدو در کاهش وزن موثر است، به غنای آنتی اکسیدانی آن اشاره می کنند و اظهار می دارند که بولدو به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی، به درمان مشکلات گوارشی و افزایش متابولیسم کمک می کند. به علاوه، این گیاه با کار کردن به عنوان یک ملین، به از دست دادن مایعات بدن کمک می کند. البته، باید گفت که از نظر سازمان غذا و دارو (Food and Drug Administration) به عنوان گیاه سمی در نظر گرفته می شود.

اگر فرض کنیم بولدو به عنوان یک ملین کار می کند و به فرد کمک می کند که از شر مایعات اضافی راحت شود، باز هم این یک راه ایمن برای کاهش وزن نیست. چون بدون هیچ انتخابی، فقط مایعات اضافی را خارج می کند. به این ترتیب، همراه با مایعات، مواد مغذی ضروری را نیز، از بدن خارج می کند. مصرف این قبیل داروها در کوتاه مدت، بدن را با خطر کم آبی (دهیدراتاسیون) و در بلند مدت با خطر وابستگی به ملین ها روبرو می کند. این در حالی است که به گفته مجله علمی The Journal of Nutrition، راه درست از نظر متخصصین، افزودن آب و فیبر بیشتر به رژیم های غذایی است.

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس

تاثیر قرص لاغری آدیوس در کاهش وزن

ادعای قرص لاغری آدیوس این است که با افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) بدن به کاهش وزن کمک می کند. منظور از متابولیسم، تجزیه غذای مصرفی و تبدیل آن به انرژی مورد استفاده برای بدن است. در خود این فرایند هم، مقداری کالری مصرف می شود. اگر بتوانیم سرعت متابولیسم را افزایش دهیم، مصرف کالری بیشتر خواهد شد و در نتیجه, وزن بدن کاهش پیدا خواهد کرد.

عموما عقیده دارند افرادی که در کم کردن وزن خود با مشکل روبرو می شوند، دارای متابولیسم آهسته تری هستند. البته، این، دلیلی عمده برای آنچه اتفاق می افتد نیست، و در مورد همه افراد صدق نمی کند. دلیل ساده این مسئله، آن است که افراد چاق بدنهای بزرگتر، اعضای بزرگتر و عضلات بزرگتری دارند پس بطور منطقی نیاز به مصرف کالری بیشتری دارند تا بتوانند انرژی مورد نیاز خود را به دست آورند. به این ترتیب، برای بیشتر افراد چاق، مسئله اصلی پرخوری است و نه الزاما یک متابولیسم آهسته تر.

اگر یک قرص لاغری بتواند به افراد چاق خدمتی بکند، این است که میزان متابولیسم را در بدن آنها بالا ببرد و گنجاندن فوکوس در قرص لاغری آدیوس، به این منظور صورت گرفته است. چون فوکوس مقدار قابل توجهی ید دارد و بالقوه، می تواند از طریق افزایش تولید هورمون تیروکسین، میزان متابولیسم را افزایش دهد. ولی نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که آیا واقعا همه به این مقدار ید اضافی نیاز دارند یا نه. آنطور که آمارها نشان می دهد، عمده مردم، این روزها ید مورد نیاز خود را به دست می آورند و کمبود آن مثل گذشته شایع نیست. پس چه کسی به فوکوس نیاز دارد؟

طرز استفاده از قرص لاغری آدیوس

قرص لاغری آدیوس باید به عنوان جزئی از یک برنامه حاوی رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم مصرف شود تا بتواند منجر به یک کاهش وزن سالم و موفقیت آمیز شود. قرص لاغری آدیوس، به تنهایی موثر نیست و کاهش وزن حتما باید به روش علمی و سالم انجام شود. این مهم است که شما فعال بمانید و پاکیزه بخورید تا متناسب شوید و نتایج مثبت بگیرید. این قرص لاغری را می توان 3 تا 4 بار در روز، همراه با وعده های غذایی مصرف نمود.

عوارض جانبی قرص لاغری آدیوس

دانستن عوارض جانبی احتمالی هر دارو یا مکملی اهمیت دارد. این باعث می شود فرد بتواند از عوارض قابل اجتناب آن دور بماند. برای آگاهی از عوارض جانبی قرص لاغری آدیوس، باید به عوارض جانبی اجزاء سازنده آن مراجعه کنیم:

1. فوکوس (Fucus)

بر اساس WebMD، به نظر می رسد که هیچ عارضه جانبی از مصرف خارجی فوکوس (Bladderwrack) ایجاد نمی شود. با این حال، مصرف خوراکی آن باید با احتیاط و تحت نظر پزشک انجام شود. فوکوس به دلیل رویش در زیستگاه های آلوده، می تواند دارای غلظت بالای فلزات سمی باشد و این باعث بروز نگرانی هایی در مورد مسمومیت با فلزات سنگین می شود.

2. پوست باترنات (Butternut Bark)

باترنات معمولا عوارض جانبی ندارد و اگر هم داشته باشد، در حد اسهال و تحریک روده و معده است.

3. قاصدک (Dandelion)

در شرایطی که در مقادیر طبیعی از گیاه قاصدک مصرف می شود، هیچ مدرکی بر علیه آن وجود ندارد. و بنا به اظهارات WebMD ، احتمالا وقتی برای اهداف پزشکی و در مقادیر بالاتر مصرف می شود نیز، بی خطر است.

عکس برسی کامل ترکیبات و عوارض قرص لاغری آدیوس

هشدار هایی در مورد مصرف این دارو

 • قرص لاغری آدیوس برای مصرف افراد بالاتر از 16 سال تهیه شده است.
 • در بارداری و شیردهی از هر محصولی که حاوی فوکوس باشد، باید اجتناب کنید. به علاوه، باترنات هم به علت تحریک روده ها، در بارداری توصیه نمی شود.
 • افرادی که عمل جراحی دارند، حداقل 2 هفته قبل از عمل، باید قرص لاغری آدیوس و سایر محصولات حاوی فوکوس را قطع کنند، چون ممکن است باعث خونریزی در حین عمل شود.
 • بر اساس بعضی مطالعات، زنانی که فوکوس مصرف می کنند، ممکن است به سختی باردار شوند.
 • هرکسی که دارای حساسیت به ید است، باید از محصولات دارای فوکوس اجتناب کند.
 • آسکاریدول (Ascaridole)، ترکیبی که در بولدو یافت می شود، می تواند به کبد آسیب برساند. پس، مگر در مواردی که سازنده صراحتا عنوان کرده باشد که محصول بدون آسکاریدول است، از مصرف محصولات حاوی بولدو اجتناب کنید.
 • افرادی که انسداد مجاری صفراوی دارند باید از مصرف بولدو اجتناب کنند، چون ممکن است جریان صفرا را افزایش دهد.

تداخلات دارویی قرص لاغری ادیوس

 • مصرف همزمان فوکوس با داروهای ضد انعقادی و ضد پلاکت (داروهایی که لخته شدن خون را کاهش می دهند)، توصیه نمی شود.
 • قرص لاغری آدیوس و سایر محصولاتی که دارای باترنات هستند، نباید با دیگوکسین (Digoxin) مصرف شوند. چون ملین های محرک مانند باترنات، سطح پتاسیم را کاهش می دهند که متعاقبا، باعث افزایش عوارض جانبی Digoxin می شوند.
 • ملین باترنات مقدار داروی جذب شده توسط بدن را کاهش می دهد. پس، از مصرف همزمان محصولات حاوی باترنات با سایر داروها خودداری کنید چون بر کارایی آنها اثر می گذارد.
 • افرادی که به گیاهان زراعی یا گیاهانی مانند گل همیشه بهار، گل داوودی، و گل مروارید حساسیت دارند، باید از مصرف قرص لاغری آدیوس و سایر محصولات حاوی قاصدک اجتناب کنند چون ممکن است به آن نیز حساس باشند.
 • محصولات حاوی قاصدک را نباید همزمان با آنتی بیوتیک ها مصرف کرد. چون ممکن است مقدار جذب آنها را کاهش دهد و اثربخشی آنها را محدود کند.
 • از مصرف همزمان قاصدک با داروهای حاوی لیتیوم خودداری کنید. چون قاصدک توانایی دفع لیتیوم را کم می کند که می تواند منجر به عوارض جانبی شود.
 • از مصرف همزمان محصولات حاوی قاصدک نظیر قرص لاغری آدیوس با داروهایی که توسط کبد تجزیه می شوند خودداری کنید. چون می تواند باعث تاخیر کبدی تجزیه این داروها شود. نمونه داروهایی که توسط کبد تجزیه می شوند وراپامیل، تئوفیلین، پروپرانولول، اندانسترون (Ondansetron)، هالوپریدول و آمی تریپتیلین است.
 • بولدو هم با لیتیم تداخل عمل دارد و توانایی بدن برای دفع آن را کم می کند و منجر به عوارض جانبی جدی می شود.

با تشکر از انتخاب داروخانه اینترنتی سامین دارو برای مطالعه تاثیرات و عوارض این دارو ، امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید باشد.

در تهیه این مطلب از سایت زیر به عنوان منبع استفاده شده است:

https://www.dietspotlight.com/adios-review/

5/5 ( 2 نظر )
شماره محصول: 112-234-753

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *